Nasza firma prowadzi profesjonalny serwis rowerów, znajdujący się w Rawiczu przy ulicy Zimowej 1. Nasi serwisanci dokonają przeglądu Twojego roweru, ocenią jego stan i wycenią koszt naprawy. Nasz serwis korzysta z wysokiej jakości narzędzi firm Park Tool i Unior. Oferujemy usługi serwisowe door-to-door – odbierzemy Twój rower od Ciebie, a po naprawie odwieziemy go pod wskazany adres. Oferujemy szeroki zakres usług – między innymi naprawy bieżące, takie jak wymiana i smarowanie łańcucha, serwis układu napędowego, przeglądy piast, centrowanie kół, serwis układu hamulcowego, odpowietrzanie hamulców hydraulicznych.

Prowadzimy także serwis rowerów elektrycznych – m.in. odczytywanie kodów błędów, kasowanie kodów błędów, wymiana baterii i innych elementów układu napędowego. Serwisujemy systemy elektryczne firm BoschImpulsInnergy (głównie stosowane w rowerach marki Gazelle), Shimano Steps oraz Yamaha. Montaż tzw speed box (zdjęcie ograniczenia maksymalnej prędkości).

 

Ważne informacje:

Nasz cennik nie zawiera wszystkich szczegółowych usług, które oferujemy. Starając się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów podejmujemy się każdego wyzwania - jeśli masz jakikolwiek inny problem z Twoim rowerem, zapraszamy do skorzystania z naszych usług. 

Częste pytania:

1. Jak długo potrwa serwis mojego roweru?

-Ciężko jest precyzyjnie określić czas oczekiwania na naprawę, gdyż do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Czas niektórych, nawet z pozoru prostych napraw może się nieoczekiwanie wydłużyć w trakcie realizacji zlecenia z różnych przyczyn - wymagane jest rozszerzenie zakresu naprawy, konieczne jest zamówienie specjalistycznych części niedostępnych na miejscu i inne tego typu sytuacje. W takich przypadkach staramy się informować o przedłużającym się czasie naprawy. Gdy rowery są gotowe do odebrania z serwisu, od razu po jeździe testowej informujemy klientów o zakończeniu naprawy. 

2. Ile będzie kosztował serwis?

-Podczas przyjmowania zlecenia staramy się wykonywać wstępną kalkulację kosztów naprawy, uwzględniając ceny potrzebnych części i usług. Niekiedy jednak te ceny mogą ulec zmianie. Podczas naprawy może okazać się, że trzeba rozszerzyć jej zakres, wtedy koszty mogą się zwiększyć. Zawsze w takich sytuacjach kontaktujemy się telefonicznie z klientami i konsultujemy zakres naprawy i jej koszty. Zastrzegamy sobie prawo do zmian we wstępnej wycenie do kwoty 30 złotych bez informowania klienta. 

3. Jak samemu dbać o swój rower?

-Kilka podstawowych zasad, które każdy sam może - i powinien - stosować:

-Warto dbać o czystość swojego roweru. Nie należy używać myjek wysokociśnieniowych, gdyż można w ten sposób wypłukać smar z istotnych miejsc.

-Należy dbać o czystość łańcucha. Co kilka dni warto go wytrzeć, nasmarować oraz usunąć nadmiar smaru, aby brud i pył nie przyklejał się nadmiernie do łańcucha. Gdy mamy pełną osłonę łańcucha, czynność tą wykonujemy oczywiście dużo rzadziej. 

-Należy kontrolować co kilka dni ciśnienie powietrza w naszych oponach. Zbyt niskie ciśnienie wpływa na szybsze zużycie opon, jest też wtedy wyższe ryzyko, że nasze dętka ulegnie uszkodzeniu w trakcie jazdy.

-Nie należy ignorować żadnych niepokojących objawów podczas użytkowania roweru - luzów, pisków, zgrzytów itp. Jeżeli sądzimy że nasz sprzęt nie działa właściwie, najlepiej jak najszybciej udać się do serwisu. Często zaniedbanie drobnej, taniej i prostej w naprawie usterki może powodować dalsze uszkodzenia, a co za tym idzie, zwiększające się koszty naprawy. 

-Przed rozpoczęciem sezonu warto wykonać przegląd roweru, aby był on w pełni przygotowany do jazdy. Przed okresem zimowym warto rower zabezpieczyć przed korozją i wilgocią w bezpiecznym miejscu.